Rozhovor

Radim Passer: Podnikání není jenom o růžových dnech

radiozet.cz

, 3. 1. 2022
Passer-media-radioz-podnikani-neni-jenom-o

Vydavatel: RadioZET s.r.o.
Autor: Romana Navarová

„Podnikání není jenom o růžových dnech, ale především o překonávání každodenních překážek,“ říká Radim Passer, který byl hostem byznysového magazínu Rádia Z. Jak sám dodal v byznysu mu pomáhá i víra. „Pokud člověk žije a má toto vědomí, tak z vás to dělá pokornějšího člověka,“ dodává Passer.

Radim Passer je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Passerinvest Group. Podnikat začal před třiceti lety. Podle časopisu Forbes je 33. nejbohatším Čechem s majetkem okolo 6 miliard korun. „K talentu je potřeba přidat píli a pracovitost. V podnikání jsem nic nechtěl podcenit a od samého začátku jsem chtěl podnikat naprosto důvěryhodným způsobem, protože na důvěře v zásadě hrozně moc věcí stojí,“ řekl Passer v Byznysu Romany Navarové. Velká zkouška pro něj byla v minulosti ztráta syna a posléze i ztráta firmy, kterou mu podle jeho slov ukradli jeho společníci. „Musím říct, že ani v té době jsem nepomýšlel na to, že bych měl něco vzdávat,“ dodává Radim Passer.

Bez prosperujícího soukromého sektoru nebude mít podle Passera vláda peníze na výdaje státu. Jeho společnost Passerinvest prosazuje novou koncepci řešení dopravní infrastruktury v naší zemi. „Když přivedeme dálnice do regionů, tak máme šanci, že budou prosperovat a nebudou trpět odlivem pracovní síly, která bude jezdit do Prahy. Proto jsme přišli s 850 kilometry nových dálnic, které propojují regiony. Covidová doba ukázala, že to, co teď projíme na spotřebě, tak za to bychom vybudovali novou dálniční síť, ale také vysokorychlostní železnice a úplně nové trasy pražského metra,“ uvedl ve vysílání Rádia Zet developer Radim Passer.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s podnikatelem Radimem Passerem.